Selçuklu Kent Konseyi

'Gayretle çalışan gençlerimizin sermayesi, hayırdır'. Bu öyle bir yolculuk ki; varoluş alanını daracık dünyayla sınırlandırmayacak, insanı ötelerin ötesine taşıyacak, bütün gençlere yer açacak ve hakikatle kucaklaştıracak..

Bu yol öyle bir yol ki; genç yolcu yalnız 'refahı' değil, 'felah'ı hedef kılacak, kalbinde 'hakk' pusulasında hakikat barındıracak , bu hakikatin hayat olması için yaşayacak ve çalışacak, bu zorlu yolculuğun sorumluluğunu kalbiyle taşıyacak yılmayacak..

Onlar; değer çatısında , vatan , millet bayrak ilkeleri olmazsa olmazı olan, bu değerlerle değerlenen, ilkeleri ilelebet ülküleri olan, hilalin karanlık dünyayı aydınlatması uğrunda vakfedilen genç ömürler..

Fani dünyayı elinin tersiyle iten, baki dünyaya ulaşma gayreti içinde, hakikate pusu kurmuşların karşına dikilecek, her engeli kalbindeki iman ile yok edecek, çalışkan, gücüne güç katan, iradesi aktif, basireti sağlam, aklıselim bir gençlik…

İşte bu değerlerle Çalışan Gençlerimiz ve Üniversite okuyan kardeşlerimizin her biri bizim için bir değerdir. Değişim ve gelişim için ülkemizin bu genç dimağları iyi işleyebilmesi, tüketici ve tükenen topluma karşı üretken bir toplum olabilme çabası ve çağrısıyla Kent Konseyi olarak yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde, bu temellere dayalı gençlerimize yarar sağlayacak fırsat alanları açmayı hedefliyoruz. Gençlerimiz kitap okusun, okuduklarıyla ruhunu uyandırsın, işin ehli kişilerden edindikleri tecrübelerle adımladığı hayat yolunu aydınlatsın. Özgüveni pekişmiş özgün düşünceleriyle teoride oluşmuş fikirleri pratikte projelerle hayata geçirsin. Ülkemizin geleceğine sağlam adımlarla ve sağlam hedeflerle ilerleyebilsin. İşte biz bu niyetle adımladığımız hakk yolculuğumuzda beraber yürüdüğümüz çalışkan gençlerimizle güzel mesafeler kat ettik, edeceğiz…

Şükürler olsun…

Telefon

0332 249 99 60

E - Posta

bilgi@selcuklukentkonseyi.org.tr